TRAIL ANEB DÁLKY VOLAJÍ

 

img-20211101-wa00081                       Vítr ti dálkou zavoní. Dálka tě v očích zabolí.....

Více »
 

JEDEME NA BOUBÍN

BOUBÍN.

Vždy ve mně probouzí pocit tajemna a nenápadného majestátu. Ano. I přesto, že je hojně navštěvovaný a po jeho svazích přešly tisíce pohor, tenisek, běžeckých bot a nevím jakých ještě, jeho majestát zůstal nedotčen. Tiše a shovívavě shlíží na ty, kdo přichazejí a zase jdou dále....

Je víkend. Koukám na koně a říkám si, proč já vás koně vlastně mám? Na ježdění Vás mám a basta. Právě kolem prochází Nikola. Jenom hodím do vzduchu myšlenku a vlastně ani nevím, proč to říkám: "zítra jedu na Boubín". Slyším odpověď: ,,já taky" . Je neděle odpoledne, počasí na objednávku, hercny se zdají být v pohodičce, tak jedeme. Trasa je jasná. Nejdříve na Včelnou, dál po žluté a severní cestou na vrchol. Koně šlapou a svět je v pořádku. 

   

Poslední přípravy a vyrážíme směr Boubín.

 

 

 

  

Někde nad Cikánským údolím. Kluci šlapali a vypadali, že je to náramně baví.

 

 

Těsně před vrcholem.

Uf, uf, uf konečně na hoře. Kdo šel někdy severní cestou, potvrdí, že jak pro jezdce, tak pro koně je tento úsek náročný.

Jezdci propotili trička a koně kožichy.

 

Po malém odpočinku honem honem domů, protože večer se kvapem blížil.

 Popravdě, až tak kvapem ne, protože toto bylo nemilé. Schody a schody a schody, ach jo.

 

 

Někde na zpáteční cestě kolem Včelné. Již se šeřilo. Barvy a ticho soumraku jen doplnily vyjímečnou obyčejnost okamžiku.

Dva unavení koně, dva znavení jezdci putupují krajinou, která se ukládá k spánku. Nic se neurychlí. Až tam budem, tak tam budem. 

Najednou se čas uklidnil a vše plyne tak, jak má. I to je obyčejné a přesto tak jiné. Po tmě přijíždíme domů. Nejsme ani šťastní ani hrdí, že jsme to dokázali, ani pyšní. Kdepak. Jsme jen tiše spokojení.

Vždyť jsme v sedle !!!  

 

 

 

 

 

Tak už na něj taky došlo...

... a vypadá, že je rád! Řeč je o výrostkovi plemene QH jménem Casy Leo Star. První událost - kastrace - mu tedy určitě příjemná nebyla, ale v budoucnu mu ušetří mnohé trápení. Vše proběhlo v pohodě a rekonvalescence byla i díky homeopatikům rychlá a bezproblémová. A pak už přišlo na řadu obsedání. Casy všechno absolvoval s klidem sobě vlastním a bylo vidět, že ho spolupráce s Vaškem těší a že si to oba užívají. Takže vítej Casy ve světě pracovních koní a přejeme tobě i sobě, aby tě práce vždycky těšila a rozvíjela v tobě to dobré!

Pohyblivé obrázky najdete tady.

28.6.2018

 

Horsemanship 4 s Vaškem Bořánkem, květen 2018

 Magické datum 5. května 2018 je za námi a s ním i letošní kurzy s Vaškem Bořánkem u nás. Předstartovní horečku a těšení vystřídala radost z pohodového dne a (proč to nepřiznat) i úleva. V co jsme doufali, se nám splnilo: sešli se fajn lidi na stejné vlně, areál bez problémů zvládl svou pořadatelskou premiéru a koně nám neomylně řekli něco o nás samých. Vašek nás dokázal poučit, pobavit i povzbudit, přimět k zamyšlení i sebereflexi. Jeho "diagnostika koně" vždy plynule přešla do "diagnostiky člověka", takže je teď jen na nás dokázat rozpoznat a vyřešit své problémy s koňmi přímo v jejich těžišti - v nás samých.

Děkujeme Vaškovi za skvělý den a spoustu podnětů pro další práci a děkujeme i vám, přátelé, za vaši účast a za pohodu, která celý den vládla. Už teď se můžete těšit na kurzy s Vaškem Bořánkem u nás v roce 2019!

  

  

více fotek najdete v galerii :-)

Kdo má radši pohyblivé obrázky, ten je najde tady

 

Seminář Horsemanship 1 s Vaškem Bořánkem...

... je úspěšně za námi a musím říct, že lepší program na velikonoční sobotu si žádný Homo equiphillus (neboli člověk koňomilný) nemohl přát. Místo jarního smýčení a pobíhání s hadrem a smetákem jsme strávili den v útulné restauraci Vodník ve Vimperku, naplněný poutavým Vaškovým vyprávěním, čerpajícím z jeho bohatých zkušeností a vědomostí z koňského světa. Mnohým z nás sáhl do svědomí a asi všichni jsme si občas povzdechli, že přesně tohle se děje i nám a našim koním. Výsledkem bylo velké zamyšlení, sebezpyt a (proč to zastírat) i malinko frustrace, co všechno při svém soužití s koňmi přehlížíme. Ale o to víc už se těšíme, až k nám Vašek opět dorazí 5. května, abychom mohli pod jeho vedením pracovat se svými koňmi na konkrétních věcech.

Milí přátelé, děkujeme Vám všem za hojnou účast a děkujeme Vaškovi Bořánkovi za inspiraci k zamyšlení a k práci především sami na sobě.

31.3.2018

 

Přepadlo nás jaro...

...vytáhlo na nás bez varování svůj nejtěžší kalibr slunečních paprsků a zařvalo mocným hlasem: "Ruce k dílu a makat makat, vy lenoši líní! Však já z vás tu zimní lenoru vyženu!" Nezmohli jsme se na sebemenší odpor a podlehli jsme...a jak rádi! V duchu jsme si řekli, že mu to teda trvalo, ale nahlas jsme se neodvážili, to víte, s takovým rozvášněným jarem není žádná legrace...

Takže už to zase jede na plné obrátky: písek na jízdárně konečně rozmrzl, v lese už to neklouže, ruce ani nohy nemrznou, takže už se není na co vymlouvat. Navíc ostré jarní slunce nemilosrdně odhaluje, jak moc se zimní zahálka projevila na tělesných proporcích našich koní (ty naše radši nekomentuju..), takže vzhůru do sedla, čas dlouhých dní, naplněných radostnou dřinou, je tu zpátky!

Čeká nás, přátelé, tento rok spousta dobrých věcí. Strašně se těšíme především na Vaška Bořánka, každé setkání s ním je pro nás vždycky velkou inspirací. Máme spoustu nápadů na menší i docela velká vylepšení našeho areálu, uvidíme, co vše se nám podaří zrealizovat. Náš tříletý QH hřebec Casy už se seznámil se sedlem a jeho obsednutí už je na spadnutí - no, to asi není úplně nejlepší výraz, tak třeba "na nasednutí"? Kamarádi, kteří si k nám jezdí se svými koňmi pro rady, už taky pilně pracují. Náš starší syn, který celou zimu poctivě uklízel u koní, si adoptoval našeho fjorda Dantese a chce se na něm učit jezdit. Zkrátka, je tu zase jaro a každé jaro je nový začátek. Užívejte sluníčka a nezapomeňte se hodně usmívat!

  

25.3.2018

 

Na první adventní neděli ...

... jsme vyprovodili domů Kubu s jeho majitelkou Gábinou. Cuba Libre byl u nás od jara na přiježdění, on a jeho majitelka se u nás učili, jak si vzájemně porozumět. Po úspěšné sezoně se tedy Kuba vrací do své domovské stáje a místo něj máme zase doma našeho poníka Cipíska, který mezitím u Gábiny dělal společnost klisně Vendule. Protože je to od nás ke Gábině jen přes dva kopce a údolí, udělali jsme si všichni dohromady krásnou adventní vyjížďku. Věříme, že Gábina se svým šikovným valachem bude úspěšně pokračovat na jejich dobře započaté cestě. 

  

3.12.2017

 

DANTES

V měsíci říjnu 2017 přibyl do našeho stádečka staronový přírůstek Dantes. Je to fjord a je žhavý do práce. 

Myslíme si, že jeho dobromyslnou a klidnou povahu ocení především začínající jezdci.

 

Island

... vás buď odradí svou nehostinností nebo si ho zamilujete. Islandští koně jsou jako dobří duchové této divoké země obývané elfy a troly. Duhové Hory Landmannalaugar jsou z jejich hřbetu ještě nádhernější, vítr v jejich hřívách je ještě o něco ostřejší a obzory více lákají ...

   

 

                         srpen 2017

 

webdesign by Lewest.cz